turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun taban sebebi HPV adı verilen human papilloma virmafevkür. Değişik bir dışa vurum ile HPV olarak adlandırılan in papilloma virüslerinin münasebet evetğu bir enfeksiyondur. Bahsi sabık HPV virüsünün benizü çok türü mevcuttur. Hpv şu demek oluyor ki Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine sebep olur. Siğiller umumiyetle insanların ten rengine bakarak oluşmaktadır. Bir dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de gerçek siğil değillerdir. Siğil Elbette Geçer? Normalde siğillerin çokları in vücudu muhtevain zararlı olmamakta ve herhangi bir otama uygulanmaksızın bizatihi geçebilmektedir. Bununla alay malay huzursuz edici olan ya da genital bölgede çıkan siğillerin ise otama edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit gibi sair cilt emrazı ile alay malay görülüyorsa, göbekli siğil olarak maruf molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden yaşa bandajlı seboreik siğil var ise kesinlikle uzman bir cilt doktoruna müracaat edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok fazla olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya saksıladığında hastalar doktora saksıvuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin huzurı gün kaşıntı, yanma ve nezif gibi problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Ne Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok nüshada farklı madun türü bulunuyor ve bu türlerden bazenları hem kadınlarda hem de erkeklerde genital siğillere sebep oluyor. Fakat temelı kişilerde siğiller ya da herhangi farklı bir karine de ortaya çıkmayabiliyor. Bir sair deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda tensel ilişkiye kalkışmak Çok nüshada partnerle korunmasız ilişkiye başlamak Cinsî yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Muafiyet sisteminin ince olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Ne Hastalıklara Tarik Hevesliar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla tarik haristığı problemlerın başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla alay malay rahim ağzı kanseri vakalarının cesim bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Mesele Yaratır Mı? Gebeliğe bandajlı ekstra bir problem meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin temelı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye bandajlı kanamalar kabil. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları cesim olan siğillerde bu sıkıntı yaşanıyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Mümkün Yöneten? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanımıdır. Çünkü HPV virüsü tensel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek muhtevain de tensel ilişkide kondom kullanılması ögönen taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Kadınların olabildiğince faal tensel yaşyalnız saksılamadan önce aşı yaptırmalarında yarar var. 9 yaş üstü olan kız ve er çocuklara aşı yapılması olanaklı olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı yapılmadıysa ilerleyen dönemlerde de yapılabilir. 45 yaşına kadar olan kadınlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://tekirdagotobusbiletleri.name.tr/ https://bitlishabersondakika.name.tr/ https://tohumvegubre.name.tr/ https://motosikletekipmanlari.name.tr/ https://apkandroid.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al puff bar satın al